Безпека життєдіяльності


ВСЕ ДЛЯ ПОЗИТИВНОГО ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ДИТИНИ ТУТ 

ФІЛЬМИ ЯКІ ВАРТО ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ


ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ПАДІНЬ ТА УШИБІВ
1.Не висовуйся з відчиненого вікна: зовсім несподівано в тебе може запаморочитись голова і ти впадеш вниз.
2.Не сиди на підвіконні, коли вікно відчинене. В цьому положенні легко втратити рівновагу і впасти вниз.
3.Ніколи не стрибай з великої висоти – це дуже небезпечно. В нас же не чотири ноги, як у кішки, а тільки дві. Крім того коти вміють приземлятися на лапи, а людям, на жаль, рідко вдається приземлитися на ноги.
4.Коли швидко біжиш, не забудь дивитися під ноги, інакше ти не побачиш який-небудь предмет, через який можна перечипитися і впасти.
5.Коли збігаєш униз по сходах, тримайся за перила: якщо ти зісковзнеш зі сходинки, перила не дадуть тобі впасти.
6. Не ходи по високих вузьких парапетах, як би тобі не хотілося показати свою спритність. Із-за несподіваного шуму або пориву вітру ти можеш втратити рівновагу і впасти.
7.Не бігай у темряві: ти ризикуєш налетіти на якийсь предмет і впасти.
8.Ніколи не бігай із льодяником або чимось подібним у роті. Несподівано спіткнувшись, ти можеш поранити собі горло чи язик.
Правила поведінки на вулиці, на майданчику
Мета: Ознайомити дітей з правилами поведінки на вулиці, на майданчику.
–Діти,  ми з вами вийшли на ділянку нашої школи. Подивіться, як чисто на ділянці, прибрано. На цьому майданчику ви будете гратися.
–Чим огороджений майданчик? (Парканом, кущами, деревами, бордюрами.)
–Чи можна вилазити на паркан?
–Ні в якому разі, бо можна впасти.
–А можна залазити в кущі, ламати гілки, рвати листя? Ні, неможна залазити в кущі, бо можна подряпати обличчя, руки, наштрикнутися на гостру гілку. За деревами, кущами потрібно доглядати, бо вони корисні.
–Чи можна ходити по бордюрах? Ні, не можна, тому що кінцівки бордюра гострі, можна впасти і поранитись.
–Що ви бачите на ділянці? На ділянці є веранда – павільйон. Тут у дощову погоду діти можуть гратися, щоб не намочитися.
–Діти, а чи можна вилазити на веранду, перелазити через огорожу? Ні, неможна, бо можна впасти.
– Подивіться, це пісочниця. Тут діти будуть гратися з піском, будувати різні споруди.
–А як потрібно гратися з піском?
–Неможна обсипатися, кидати один в одного піском, щоб не затрусити очі. Треба гратися дружно, обережно будувати дороги, будинки, пасочки.
–Зверніть увагу на драбину. На неї слід підніматися один за одним, неможна лізти всім разом, щоб не впасти. Підніматися потрібно спокійно, міцно триматися руками, не штовхати один одного.
–І ще не забудьте, що коли ми граємо у рухливі ігри, то не потрібно штовхатися, підставляти ногу. Неможна хапати своїх товаришів за одяг, щоб ніхто не впав.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ НА ВУЛИЦІ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДТП
Мета: вчити дітей правильно поводитися на проїзжій частині, виховувати культуру поведінки на дорозі, обов’язковість у дотриманні правил Дорожнього руху
1.Ніколи не переходь дорогу на червоне світло, навіть, коли поблизу немає машин, краще переходити дорогу в спеціальних місцях для переходу – так безпечніше.
2.Обходь стороною виїзди з гаражів, з автостоянок та інших подібних місць: автомобіль може виїхати заднім ходом і водій тебе не побачить.
3.Якщо тобі треба перейти дорогу, а в тому місці нема світлофора, то уважно подивися в обидві сторони, щоб впевнитися, що поблизу немає машин, а тільки потім переходь.
4.Якщо тобі страшнувато переходити вулицю самому, попроси кого-небудь з дорослих тебе перевести або навіть дочекайся, поки дорослий буде переходити дорогу, і йди разом з ним.
5.Будь особливо обережним при переході вулиці, коли в очі світить сонце. Яскраве сонячне світло сліпить очі, і ти можеш не побачити машини, яка наближається. Якщо на тобі немає шапочки з козирком, заслони очі рукою чи книжкою.
6.Не вискакуй на мостову за м'ячем чи іншою іграшкою – ти ризикуєш не побачити машини і попасти під неї.
7.Якщо на перехресті чергує регулювальник, слухайся його вказівок.
8.Не катайся на велосипеді по проїзній частині вулиці, де ходять автомобілі і вантажівки.

Немає коментарів:

Дописати коментар